
Renata Pindžo
Renata Pindžo
Ministarstvo trgovine, turizma i telekomunikacija – pomoćnik ministra
BTC konferencija svake godine na Beogradskom sajmu turizma donosi nova znanja iz turizma, menadžmenta događaja, hotelijerstva, destinacijskog menadžmenta, marketinga i internet marketinga u turizmu. I ove godine spremite se da slušate sjajne priče ljudi koji su se otisnuli u preduzetničke vode i napravili značajne rezultate.
Konferencija je namenjena prvenstveno mladima koji se obrazuju u sferi turizma, turističkoj industriji i razvoju preduzetništva. Zato dođite da se upoznamo i slušamo zajedno uspešne turističke priče koje će nam dokazati da je sve moguće.
Kotizacija za konferenciju:
(uključuje prisustvo svim predavanjima, sertifikat, networking koktel)
Broj mesta je ograničen.
Renata Pindžo
Ministarstvo trgovine, turizma i telekomunikacija – pomoćnik ministra
Rob Davidson
MICE Consulting
Rob Davidson’s main areas of expertise are conferences and business travel, and over the last fifteen years he has written widely on these themes. In addition to writing books, he regularly writes articles for the professional business travel and tourism press, including Conference News.
He is regularly invited to speak at international conferences on themes linked to business tourism. Since 2002, Rob has been employed on a consultancy basis as Industry Analyst by Reed Travel Exhibitions, for whom he carries out ongoing research. At IBTM World in Barcelona each year, he launches his annual report, Trends Watch, on trends in the meetings and business travel industry worldwide.
For the past 5 years, he has been included in Conference & Incentive Travel magazine’s ‘Power 50’ – the 50 most influential people in the UK conference industry.
Ralph van der Zijden
Boris Šimurina
Boris Šimurina je odrastao u malom mestu na tromedji Srbije, Hrvatske i Bosne. Sa 12 godina je se zbog rata preselio u Beograd. Preseljenje u Beograd mu je dalo mogućnost da ostvari davnu želju da izučava Karate. Tokom bombardovanja 1999 godine Boris je provodio vreme trenirajući i unapredjujći sebe. Njegova neverovatna mentalna čvrstina dovela ga je da ostvari dobre rezultate u Karateu i da predstavlja Jugoslaviju u tradicionalnom karateu. Pošto je uspešno vodio računa o svojoj kondiciji Boris je shvatio da je to karijera koja mu najviše odgovara. Završio je Fakultet Sporta i Fizičkog Vaspitanja – DIF na univerzitetu u Beogradu.
Sa 24 godine se preselio u Belgiju gde je radio kao kondicioni trener. U januaru 2008 je počeo da radi sa timom Mouha-Van Breedam u odbojci na pesku. Njihov cilj je bio da budu prvi odbojkaški tim iz Belgije koji je učestvovao na Olimpijskim Igrama. Ni jedan tim pre toga, muški ili ženski u odbojci na pesku ili odbojci u sali iz Belgije nije uspeo u tome.
Sa Borisom kao kondicionim trenerom tim je bio sve bliže cilju, medjutim Boris je shvatio da tim neće uspeti ukoliko on bude samo radio na fizičkoj kondiciji pa je odlučio da im pomogne na razvoju mentalne snage. Tu je započelo njegovo učenje Holističkog životnog stila. On je istraživao i koristio svoje životno iskustvo da trenira tim ne samo da budu fizički već i mentalno jake. 2008 tim je dostigao zacrtani cilj i kvalifikovao se na Olimpijske igre u Pekingu sa Borisom kao njihov kondicionim i mentalnim trenerom. Posle 2008 Boris je nastavio da uči i unapredjuje svoje znanje kao kondicioni trener kroz holistički pristup životu. Istovremeno je radio sa mnogim drugim profesionalinim sportisitima na rehabilitaciji i pred sezonske pripreme. Mnoštvo pročitanih knjiga i učestvovanje na mnogim seminarima su postali deo njegovog unapredjivanja.
2014 je postao sertifikovani Holistički Životni Trener i CHEK Exercise Coach od strane CHEK Instituta. 2012 je se vratio u Srbiju sa suprugom i decom i sad živi u prelepom Nacionalnom Parku Tara. Sa ljubavlju i željom da pomogne drugima Boris je pokrenuo edukacionu kompaniju SCCS Belgrade koja dovodi najbolje kondicione trenere, Holističke trenere, terapeute iz celog sveta na seminare, radionice da podele znanje i iskustvo o važnosti celosti uma, tela i duha da bi živeli zdrav život u jedinstvu sa prirodom.
Od 2017 sa suprugom na planini Tari vodi jedinstvenu priču pod nazivom ”Retreat Tara”, to je mesto gde gosti opet mogu da budu u jedinstvu sa prirodom i da se povežu sa svojim darom, gde se telo, um i duša sjedinjuju. Retreat Tara je više od odmora u planini, to je utočište za ozdravljenje i opravak, to je transformacioni retreat.
Tanja Bogdanov i Hristina Stojiljković
Tanja Bogdanov, Owner and Managing Director
Over 20 years in MICE and leisure travel industry and a veteran in this field in Serbia. Started the business from scratch and became known for powerful relations she has built with both clients and suppliers, based on utmost loyalty and trust. In charge of strategic planning and quality management. Key decision maker in the company. Mom of a 15-year-old Millennial in free time.
Hristina Stojiljković, Director of Marketing
Highly experienced in digital marketing and brand management. In charge of market research, brand communications, copywriting and strategic positioning. Campaigns and projects from various backgrounds. Professional corporate event host. Fluent in English, Spanish and French. Holds MA degree in Foreign Affairs.
Miroslav Rađen
Turistička organizacija regije Zapadna Srbija osnovana je 2006.godine u skladu sa Zakonom o turizmu. Obuhvata područje 11 gradova i opština: Užice, Čajetina, Bajina Bašta, Ivanjica, Lučani, Arilje, Požega, Kosjerić, Nova Varoš, Prijepolje i Sjenica. TO regije Zapadna Srbija primer je dobre prakse kada je u pitanju regionalno povezivanje u turizmu i predstavlja destinacijsku menadžment organizaciju u osnivanju. Regionalna turistička organizacija u saradnji sa resornim Ministarstvom, TOS, donatorskim organizacijama, lokalnim TO i ostalim turističkim subjektima realizovala je brojne razvojne projekte koji su unapredili turističku ponudu Zapadne Srbije, najatraktivnije turističke regije u Srbiji. TO regije Zapadna Srbija dobitnik je brojnih priznanja od kojih su najznačajnija: „Zlatni interstas“ za izuzetan doprinos razvoju regionalnog turizma koji dodeljuje Evropsko udruženje turističkih novinara sa sedištem u Rimu i za najbolji regionalni nastup na Međunarodnom sajmu turizma u Beogradu 2012.godine.
MSc Miroslav Rađen, od osnivanja je na čelu TO regije Zapadna Srbija. Koordinator velikog broja razvojnih projekata u turizmu, dobitnik nagrade Kapetan Miša Anastasijević za izuzetan doprinos razvoju turizma u Zlatiborskom okrugu.
Miro Filipović
Nakon više od 16 godina rada i iskustva u multinacionalnim kompanijama u segmentima marketinga i prodaje ali i generalnog poslovanja i postavke business-a, osniva agenciju EXPLORER. Kao glavni proizvod i nešto potpuno novo na našem tržištu, agencija EXPLORER nudi avanturu. U osnovi kroz OFF road i ON road vožnje ali i uz mnoge druge aktivnosti kao dodatak: planinarenje, rafting, vožnja mountain bike-ova ili kvadova, orijentiring… Kroz dnevne ili višednevne avanture, cilj je da, kao dodatak turističkim aranžmanima ili kao tim bilding aktivosti, EXPLORER avanture na specifičan način prikažu sve ono što Srbija kroz svoja prirodna, istorijska i kulturna bogatstva nudi. Na vrlo korporativan i profesionalan, ali i slobodan i relaksirajuć način, EXPLORER avanture daju nešto novo ali i ostaju u trajnom sećanju.
Zoran Rapajić
Rođen 1963. u Beogradu.
Završio IX beogradsku gimnaziju, diplomirao geofiziku na Beogradskom univerzitetu.
Od 1990. vlasnik studija za dizajn, u okviru koga je bio jedan od pionira stonog izdavaštva.
Od 2001. vlasnik izdavačke kuće Admiral Books.
Od 1991. autor velikog broja projekata među kojima je najpoznatiji: „Beograd bez tajni“, prvi detaljni vodič kroz Beograd sa ucrtanim zgradama, brojevima i jednosmernim ulicama.
Autor i koautor turističkih vodiča za salaše, dvorce, banje, manastire, vinarije i turističkog vodiča za Beograd.
Od 2010. godine predsednik udruženja Vinski putevi Srbije u okviru koga su realizovani autorski projekti: Signalizacija na vinskim putevima Srbije, Panonski vinski koridor i WineRS card.
Vladimir Đumić
Vladimir Đumić, predsednik Kamping asocijacije Srbije.
Kamping turizam u Srbiji je ipak još uvek u povoju u poređenju sa ostatkom zapadne Evrope. No, broj kampova konstantno raste, iz godine u godinu, i posle 8 godina postojanja KAS, ovaj sve popularniji oblik putovanja širom sveta, postaje tema i u domaćem turističkom prometu. Izuzetni prirodni kamping potencijali Srbije, tranzitni karakter zemlje, kao i izuzetno kvalitetno gostoprimstvo i domaćinstvo na ovom prostoru, odlični su preduslovi za savršen razvoj ove grane turističke privrede i model očuvanja životne sredine za generacije koje dolaze.
Prezentacija Kamping asocijacije Srbije je inicijativa za podizanje nivoa svesti o mogućnostima razvoja održivog kamping turizma.